Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kentte uçurtma şenliği düzenlendi.

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa düzenlediği "95. yılında 95 çocuğa 95 uçurtma" sloganıyla organize edilen etkinlikte çocuklara ücretsiz Atatürk fotoğraflı uçurtma hediye edildi.

SİNOP BALATLAR YAPI TOPLULUĞU’NDA DİN ADAMLARI FİGÜRLERİ, KİLİSE PİSKOPOSLARI VE HRİSTİYAN DİNİ FİGÜRLERİ ÇIKTI SİNOP BALATLAR YAPI TOPLULUĞU’NDA DİN ADAMLARI FİGÜRLERİ, KİLİSE PİSKOPOSLARI VE HRİSTİYAN DİNİ FİGÜRLERİ ÇIKTI

Sinop Sabahattin Ali Parkı’nda düzenlenen etkinliğe aileler yoğun ilgi gösterdi. Çocukları ile güzel bir hafta sonu etkinliği geçiren aileler etkinlikten mutlu olduklarını ifade ettiler. Arkadaşları ile uçurtma uçuran öğrencilerin neşesi gözlerden kaçmadı.

Etkinliğe ilişkin açıklamada bulunan Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, ‘’Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 95.yılı olması nedeniyle ‘’95 çocuğa 95.yılda 95 uçartma’’ şenliği yapmaya çalıştık. Dün Gazi Mustafa Kemal ilköğretim okulunda 3A, 3B, 3E sınıflarına Atatürk posterli uçurtmaları teslim ettik. Bugün de aileleri buraya davet ettik hep birlikte uçurtmaları uçurtmaya çalıştık’’ dedi.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş, ‘’Geleceğimizi yönetecek olan nesillere bir anı bırakmak için bugün 95.yılı kutlama etkinliklerinde 95 uçurtmayla çocuklarımızı şenlendirip bugün kalıcı bir iz bırakmak istedik’’ diye konuştu.

 

Editör: Mustafa Usta