Sinop’ta “Minik Mucitler Bilim Şenliği” düzenlendi.

SİNOP’TA 2 EV, 2 AHIR, 1 AMBAR VE 1 MOBİLYA ATÖLYESİ YANARAK KÜL OLDU SİNOP’TA 2 EV, 2 AHIR, 1 AMBAR VE 1 MOBİLYA ATÖLYESİ YANARAK KÜL OLDU

Sinop Ada Anaokulunda gerçekleşen Bilim Şenliğinde anaokulu öğrencileri öğretmenleri ve velileriyle birlikte hazırladıkları projeleri sundular. Şenlikte, fen deney atölyeleri, uzay gözlem alanı gibi çeşitli sergilerde öğrenciler öğretmen ve aileleriyle keyifli vakit geçirdi.

Projeleri inceleyen Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, “Küçük mucitler bilim şöleni bizim daha önce da Milli Eğitim olarak yaptığımız bir projeydi. Bu sene 2’incisini düzenliyoruz. Özellikle anaokulunda olan tüm çocuklarımızın, öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekten geniş bir bilgi şöleni yaptık. Biz burada bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Biraz daha çocuklarımızı dijital bağımlılıktan ve bir takım şeylerden kurtararak biraz daha bilim temelli, bilimin ana çıkış süreçleriyle ilgili kısa, öğretmenleri tarafından anlaşılabilir bir takım çalışmalar yaptılar. Burada tabi velilerimizin de katkısı var. Öğretmenlerimizin de katkısı var. Gerçekten bizim için de çok anlamlıydı. Ben de burada bulunan tüm sergiyi dolaştım ve inanın çok güzel projeler çıkarmışlar. Ben bu noktada programı organize eden milli eğitimdeki, ARGE bölümündeki arkadaşlarıma ve yine tüm okullardan müdürlerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve çok kıymetli velilerimize de çok teşekkür ediyorum. Çocukların kendileri küçük projeleri büyük.” diye konuştu.

D S C 9470D S C 9469D S C 9481D S C 9477
 

Editör: Mustafa Usta