Merkez Hakem Kurulu, 2023-2024 futbol sezonu devre arası hakem ve gözlemci klasmanları belirlemelerine yönelik olarak; C klasman hakemler, yardımcı hakemler ve gözlemciler için terfi sınavına katılacakların listelerini açıkladı.

Merkez Hakem Kurulu, 2023-2024 futbol sezonu devre arası hakem ve gözlemci klasmanları belirlemelerine yönelik olarak; C klasman hakemler, yardımcı hakemler ve gözlemciler için terfi sınavına katılacakların listelerini açıkladı.

Sınavlar 27-28 Aralık 2023 Perşembe günü yapılacak denildi. Listede Karadeniz Bölge Birincisi olarak Erdal Yılmaz’da yer aldı. Yılmaz bu sezon üstün performansı ile başarılı maçlar yöneterek terfi kursuna davet edildi. Merkez Hakem Kurulu (MHK) terfi kurslarının ilk etabında; MHK Başkan ve üyeleri ile Fiziksel Gelişim Ekibi ve Hakem Akademisi eğitimcilerinin katılımıyla 27-28 Aralık 2023 tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

MHK Terfi Kursları kapsamında hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere merkezi olarak; Türkiye çapında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde merkezi sistemle organize edilen terfi kursları kapsamında; Hakem ve yardımcı hakemlere, Fiziksel Gelişim ekibi tarafından kategorilere göre farklı skalalarda atletik testler (Yo-Yo veya Ariet) uygulandı. Vücut yağ yüzdesi ölçümleri yapıldı. TFF tarafından belirlenen profesyonel bir şirket tarafından, online olarak İngilizce konuşma seviye tespiti değerlendirmeleri her kategorideki hakem ve yardımcı hakemlere uygulandı. Hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere, UEFA kliplerinden seçilen görüntülerle görsel sınavlar oyun kuralları test sınavları her kategori için farklı sorularla MHK koordinasyonu ile Hakem Akademisi eğitimcileri tarafından gerçekleştirildi. Hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere uygulanan Psikolojik Performans Ölçümünde ise dikkat seviyelerinin ölçülmesine yönelik çalışma Hakem Akademisi tarafından yapıldıktan sonra, sonuçlar Merkez Hakem Kuruluna aktarıldı. Hakemler en son olarak tüm MHK üyelerinin katılımı ile mülakatlara katıldılar. Tüm aşamaları dereceyle tamamlayan Hakemimiz Erdal Yılmaz bir üst kategoriye yükselmiş olup, ikinci devrede oynanacak olan müsabakalarda Merkez Hakem Kurulunun görev vermesi halinde hakem ve dördüncü hakem olarak TFF 2.LİG, TRENDYOL 1.LİG ve TRENDYOL SÜPER LİG müsabakalarında görev alabilecek.

SİNOPLU UZMAN ÇAVUŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI SİNOPLU UZMAN ÇAVUŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Editör: Mustafa Usta