Önceki gün AK Parti Gerze Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanan ve Sinop'ta siyasi gündem olan Hüseyin Yüksek açıklamalarda bulundu.

16 Mart 2023 tarihinden bu yana bağımsız belediye başkanı adayı olarak çalışmalarını sürdüren ve 8 Şubat 2024 tarihinde kendisine AK Parti Genel Merkezi tarafından Gerze Belediye Başkanı Adaylığı tebliğ edilen Hüseyin Yüksek, açıklamalarda bulundu.

Yüksek, açıklamasında; “Bu yolculuğa çıkarken şunu söyledik, Gerze İstanbul’ un Ankara’nın bir ilçesi değil. Bizim ata ocağımız, ana kucağımız dediğimiz yer. Bir savaş çıksa bir hastalık olsa sığınacağımız tek liman, onun için Gerze’nin alt yapısından üst yapısına, sosyal hayatından eğitimine, istihdamından tüm insan koşullarını besleyen teknik anlamdaki bütün temel ihtiyaç olan yaşantı argümanlarının güçlü olması lazım. Felsefemiz, mantığımız, hayallerimiz bu doğrultuda şekillendi. Bu bir proje değil, bu yüreğin dışa yansımasıdır. Tabi bu duygularla da çalışmalarımızı, belediye başkanımızın çok güzel çalışmaları var, onun bir kat, iki kat tuğla üstüne koymak suretiyle bizde bu görevi Gerze halkımızın desteğiyle devam ettireceğiz. Gerze halkı bize güveniyor, onların güvenlerini boşa çıkarmayacağız, istiyoruz ki Gerze Karadeniz’in Bodrum’u olsun, Karadeniz’in Bodrum’u da yapacağız Allah’ın izniyle.” Dedi.

SİNOP’TA TARİHİ AHŞAP EV YANARAK KULLANILMAZ HALE GELDİ SİNOP’TA TARİHİ AHŞAP EV YANARAK KULLANILMAZ HALE GELDİ

Editör: Mustafa Usta