Sinop Valiliği himayesinde ve Sinop Üniversitesi koordinesinde hayata geçirilen “3. Yaş Üniversitesinin ilk ders zili çaldı. 

KURBANLARINIZ YOKSULLARIN BAYRAMI OLSUN KURBANLARINIZ YOKSULLARIN BAYRAMI OLSUN

60 yaş ve üzeri bireyleri bir araya getirerek, sağlıklı, başarılı ve aktif yaşlanmalarını desteklemek, hayat boyu öğrenmenin ileri yaşa denk gelen dönemini uygun eğitim-öğretim programlarıyla desteklemek amacıyla başlatılan projenin açılış töreni, Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yapıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir; “Bizim için her yaşta öğrenmek önemlidir. İleri yaşlarına rağmen bugün buraya gelen öğrencilerimiz yaşam boyu öğrenmenin ve bilginin paylaşılmasına yaşın bir engel olmadığını göstermişlerdir. Salonu dolduran tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum ve başlattığımız 3. Yaş Üniversitesinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Selamlama konuşması yapan Vali Dr. Mustafa Özarslan ise; “Şuanda sizin yaşınızda olup da yalnızlık yaşayanlar, pasif bir şekilde üretken olmayanlardan farklı olarak siz şuanda bilge pozisyonundasınız ve şöyle diyorsunuz, “Başıma gelen o kadar şeye rağmen, her şeye rağmen güzel bir hayat yaşadım. Bu hayatı da devam ettirme iradesine sahibim” diye düşündüğünüz için buradasınız.” İfadelerine yer verdi.

Protokol konuşmalarının ardından Proje Yürütücüsü Sinop Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Işık projeyi tanıtarak, ders programı ve dersler hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra 3. Yaş Üniversitesine kayıt yaptıran ve ilk ders heyecanı yaşayan 60 yaş ve üstü bireylere, Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Erşan ile Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Işık tarafından ders anlatıldı.

Editör: Mustafa Usta