ÇİFTÇİLERE ÖRNEK OLACAK PROJE ÖZEL İDARESİNDE SERGİLENECEK ÇİFTÇİLERE ÖRNEK OLACAK PROJE ÖZEL İDARESİNDE SERGİLENECEK


Sinop’ta 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ve Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 100 bin Adet fidan dikilecek.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait Rahmi Demir tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek etkinlik hakkında açıklamalarda bulundu. Katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, yapmış olduğu açıklamada; “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Sinop merkez ve 8 ilçemizde toplam 57 farklı lokasyonda 100 Bin fidanı toprakla buluşturacağız. Sinop Merkezde, Akliman Mevkii’nde ise 4000 metre kare alanda ülkemizin silüetini işlediğimiz toprağımıza, her İlimizin kendine has olan fidan türleriyle birlikte 5 bin 700 adet fidan dikeceğiz. Cumhuriyetimize ve geleceğimize nefes olmak için gençlerimizi, çocuklarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve tüm Sinoplu hemşehrilerimizi 11 Kasım saat: 11.11’de gerçekleştireceğimiz fidan dikim etkinliğine davet ediyorum” dedi.

Programa Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur, müdür yardımcıları, Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları ve basın mensupları katıldı. Vali Özarslan burada yaptığı açıklamada; “Milli Ağaçlandırma Gününde fidan dikimi gerçekleştirilecek alana Türkiye Cumhuriyeti’nin haritasının çizildiğini belirtti. Ayrıca eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek dikim etkinliklerinde; Merkez’ de 5 ayrı noktada 8.360 adet, Erfelek’te 4 ayrı noktada 507 adet, Ayancık’ta 11 ayrı noktada 2.700 adet, Boyabat’ta 12 ayrı noktada 23.698 adet, Saraydüzü’nde 5 ayrı noktada 62.355 adet, Durağan’da 6 ayrı noktada 330 adet, Gerze’de 4 ayrı noktada 190 adet, Dikmen’de 3 ayrı noktada 120 adet, Türkeli’de 7 ayrı noktada 1.740 adet, Olmak üzere toplamda 57 lokasyonda 100.000 adet fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi. Basın açıklamasının ardından Vali Özarslan ve Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur tarafından gazetecilere fidan hediye edildi.

 

Editör: Mustafa Usta