SİNOP’TA "AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ" YÜRÜYÜŞÜ SİNOP’TA "AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ" YÜRÜYÜŞÜ

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, TBMM Genel Kurulu’nda Filistin’de yaşanan vahşete dikkat çeken konuşmasını Tiktok hesabından da paylaştı. Tiktok “Politika İhlali”ni gerekçe göstererek önce videoyu kaldırdı, ardından ise skandal bir karara imza atarak Maviş’in hesabını kalıcı olarak sildi.

Dünya medyalarıyla birlikte sosyal medya platformları da Filistinlilerin sesini kısmaya devam ediyor. Son olarak AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’in Filistin’de yaşanan insanlık dramına Meclis kürsüsüne taşıyarak yaptığı konuşma Tiktok engeline takıldı. İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik katliam saldırılarına tepki gösterdiği videonun TikTok tarafından kaldırıldığını ve hesabının 'kalıcı olarak' kapatıldığını duyuran Maviş, X hesabından bu duruma tepki gösterdi.

Maviş, “TBMM Genel Kurulunda, Filistin’de yaşanan vahşete dikkat çektiğim konuşmamın videosu sebebiyle hesabımı kapattığını bildirmiş. Bu konuşmanın “politikalarını ihlal” ettiğini söylemiş” dedi. Tiktok’un bu kararının İsrail tarafından yürütülen dezenformasyona hizmet ettiğini belirten Maviş, “Her e olursa olsun. Zalimlere karşı sesimizi yükseltmekten geri durmayacağız” ifadesini kullandı. Karar sonrası BTK’nın devreye girmesiyle Maviş’in Tiktok hesabı yeniden aktif hale gelirken, Filistin temalı videolarının hala erişime kapalı olduğu görüldü.

Editör: Mustafa Usta