Sinop’un Dikmen ilçesinde yapımı tamamlanan Seferköyü köprüsünün AFAD tarafından yapıldığı fakat Dikmen Belediyesinin “Biz yaptık” demesi vatandaşların tepkisini çekti.

Sinop'un Dikmen ilçesinde 2012 yılında meydana gelen selde yıkılan Seferköyü köprüsü 2023 yılında yapıldı.  İlçede vatandaşların beyanına göre AFAD tarafından yapılan köprünün Dikmen Belediyesinin “Biz yaptık” demesi vatandaşların tepkisini çekti. Dikmen ilçesinde yaşayan Ali Yavuz, köprünün AFAD tarafından yapıldığını kendilerinin ise köprü açılışında kurban kestiklerini söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ali Yavuz, “Bu köprü 2012 yılında selden dolayı yıkıldı. Köprü yaklaşık 10 yıl kullanılmadı. İnsanlar mağdur oldu. Çocuklarını okula getiren vatandaşlar sırtlarında çocuklarını taşıdı. Bu köprüyü 2023 yılında AFAD yaptı. Biz burada çalışmaları gördük. Fakat Dikmen Belediyesinin yerel seçimler öncesi köprüyü “Biz yaptık” demesi kafamızı karıştırdı. Bu köprüyü AFAD yaptı. Biz burada yaşıyoruz ve çalışmaları gördük. Dikmen Belediyesi neden böyle bir şey söyledi bilmiyoruz. Fakat dediğimiz gibi bu köprü AFAD tarafından yapıldı.” Dedi.

SİNOP’TA TARİHİ AHŞAP EV YANARAK KULLANILMAZ HALE GELDİ SİNOP’TA TARİHİ AHŞAP EV YANARAK KULLANILMAZ HALE GELDİ

Editör: Mustafa Usta