UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), temel eğitim kampının başarıyla tamamlanmasının ardından 15 yeni gönüllüyü bünyesine kattı.

ÖNLEM ALINABİLİR! ÖNLEM ALINABİLİR!

Eğitimleri tamamlayarak gönüllü olarak UMKE'ye katılan ile acil durum ve kurtarma operasyonlarında topluluğun gücü arttırılacak.UMKE'nin titiz eğitim programı, katılımcılara acil durum müdahalesi, ilk yardım, arama kurtarma teknikleri ve kriz yönetimi gibi hayati becerileri kazandırdı. Yorucu ancak bir o kadar da ödüllendirici olan eğitim kampı, yeni UMKE gönüllülerinin dayanıklılıklarını ve kararlılıklarını test etme fırsatı sundu.

Sinop İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ülkemizin karşılaştığı birçok afet durumunda varlığı ile güven veren UMKE ekiplerinin değeri her geçen gün daha da artmaktadır. Biz de bu sisteme hazır olmak ve değer katmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu amaçla açtığımız UMKE kursları ile ilimizde 50 olan eğitim alan personel sayımızı son bir yılda 100’e çıkarttık. Bu uğurda gönüllü olan çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, UMKE'ye hoş geldiniz ve bu aileye katıldığınız için sizi tebrik ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Editör: Mustafa Usta