Sinop Trabzonlular Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Ofluoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Camikebir Mahallesi Derinboğazağızı sokak üzerinde yer alan dernek binasında basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen dernek üyeleri, derneğin Sinop’taki faaliyetlerinden bahsetti. Dernek Başkanı Ofluoğlu, uzun zamandır Trabzonlular Derneğini kurmak istediklerini söyledi. Derneğin açılımının, kültür ve yardımlaşma olduğunu işaret eden Başkan Ofluoğlu, dernek bünyesinde unutulmaya yüz tutan yorgancılık mesleğinin kurslarını vereceklerini ve Karadeniz Şarkılarını yaşatmaya devam edeceklerini belirtti. İki katlı olan dernek binasının üst katını tamamen, kurslara ve sosyal faaliyetlere ayırdıklarını dile getiren Ofluoğlu, 16 Şubat’ta Sabahattin Ali Kültür Merkezi’ne horon ekibi getirerek, derneğin açılışını yapacaklarını aktardı.

SİNOP'TA ÇIKAN YANGINDA 5 EV ZARAR GÖRDÜ SİNOP'TA ÇIKAN YANGINDA 5 EV ZARAR GÖRDÜ

“TÜM SİNOPLULARI DAVET EDİYORUZ”

Trabzon doğumlu ve 3 çocuk babası olduğunu ifade eden Murat Ofluoğlu; “Ticaret faaliyetim Sinop’ta orman ürünleri üzerine yürütüyorum. 16 Şubat’ta derneğimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Derneğimizin açılımı sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğidir. Burada Türk Halk Müziği ve Trabzon’umuza özgü vizyonumuzu icra etmekteyiz. 16 Şubat’ta Sabahattin Ali Kültür Merkezi’ne horon ekibi getireceğiz. Türk sanat ve halk müziği Karadeniz şarkılarının sunumunu ve icrasını gerçekleştireceğiz. Tüm Sinopluları bu etkinliğimize sizlerin aracılığıyla davet ediyoruz.”

“KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Sinop’ta yaşayan 7 bin Trabzonlu kaydeden Ofluoğlu; “Belirli bürokratlarda da Trabzonlular var. Bize katılım sağlayan, bizi bu duruma getiren tüm arkadaşlarımıza ve destek olan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“DERNEK BÜNYEMİZDE KURSLAR VERECEĞİZ”

Yorgancı Alaaddin Ustanın dernek bünyesinde kurslar vereceğini hatırlatan Ofluoğlu; “Derneğimizin değerli üyesi, büyüğümüz Alaaddin abimizin derneğimize katkıları büyük. Sinop’un tek ve son yorgancısı. Bu mesleği yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak için derneğimizin üst katında Alaaddin abimiz, kadınlara ve gençlerimize kurslar verecek. Kendisine bu anlamda da teşekkür ediyorum. Derneğimizin diğer üyeleri büyük çoğunlukta esnaf. O yüzden bugün programımıza katılamadılar.” diye konuştu.

Editör: Mustafa Usta