SİNOP ÜNİVERSİTESİ 17. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLAYACAK SİNOP ÜNİVERSİTESİ 17. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLAYACAK

Sinop’ta  Belediye Başkanı Metin Gürbüz’ün talimatıyla sahilde bulunan tüm seyyar tezgahlar Zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı.
Sinop sahil şeridinde yaşanan yıpranma ve seyyar işgaline Belediye Başkanı Metin Gürbüz’ün talimatı ile son veriliyor. Zabıta ekipleri, sahilde her adım başı vatandaşların tepkilerine yol açan seyyar satıcılara karşı gerekli yasal işlemleri uygulayarak kaldırılmasını istedi. Yapılan çalışma ile sahilde bulunan midyeci, mısırcı, dondurmacı tezgahlar tümüyle kaldırıldı.Ömer A.'a ait mısır ve çay tezgâhı da Sinop Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırılmak istendi. Sinop Belediye Başkanı Metin Gürbüz’ün talimatı ile  sahil bandında bulunan tezgahları kaldıran zabıta ekipleri seyyar satıcı Ömer A’nın tezgahını kaldırmak isteyince elindeki bıçağı boğazına dayayan Ö. A.., “Buradan benim cenazem çıkar” diyerek bağırmaya başladı. Yanına kimseyi yaklaştırmayan Ö.A., polis ve zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. 1 saat boyunca polis ve zabıta ekiplerine direnen Ö.A., daha sonra arkadaşlarının ve Belediye Başkanı Metin Gürbüz’ün devreye girmesiyle eylemine son verdi.

Editör: Mustafa Usta