Sinop’ta, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Deniz Polisi ile Sinop Üniversitesi Sualtı Teknolojileri Bölümü dalgıçları tarafından dip temizliği yapıldı. Yapılan dip temizliği su altı kamerasıyla görüntülendi.

İskele mevkiinde yapılan dip temizliğinde suyun altından araç lastikleri, şişe, duba,  , uçurtma, oyuncak silah gibi atıklar çıkarıldı. Atıkların anında çıkan yengeç ve balık gibi canlılar da görevliler tarafından tekrar denize bırakıldı.

Gerçekleşen etkinlikte açıklamalarda bulunan Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Livaoğlu; “Ülkemizin 81 ilinde ve bakanlığımızda çevre bilincini uyandırmaya yönelik çeşitli programlar düzenlenmekte. Bu programların Sinop ayağında biz Çevre şehircilik ve iklim değişikliği il müdürlüğü olarak programımızın 3’üncü gününde artık geleneksek hale gelen deniz dibinden atık toplama organizasyonumuzla karşı karşıyayız. Kısa sürede hiç birimizin kabul etmeyeceği, kabul edemeyeceği gelecek nesillere izah edemeyeceğimiz bir manzarayla karşı karşıyayız. Bu manzaralara karşı üzülüyoruz. Fakat bu manzaranın oluşmaması için de bu organizasyonları pey der pey yapmak zorundayız. Amacımız toplumu bilgilendirmek ve gelecek nesillere çevre bilincini vermek.” dedi.

Karaya çıkarılan çöpler ise Sinop Belediyesi ekipleri tarafından alındı.

B4097E6E 0801 49B5 94Ae 71Cb0450E1DdD57Dd993 B017 4688 Af45 2775F15Dc20E
 

TÜRKİYE’DE EN UZUN GÜNDÜZÜ SİNOP YAŞADI TÜRKİYE’DE EN UZUN GÜNDÜZÜ SİNOP YAŞADI

Editör: Mustafa Usta