Sinop'ta 26.'sı gerçekleştirilen geleneksel güreşler yoğun katılımla gerçekleştirildi.

SİNOP’TAKİ AKRABA CİNAYETİNDE TATBİKAT SİNOP’TAKİ AKRABA CİNAYETİNDE TATBİKAT

Esenler Sinoplular Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen Sinop Çakıldak Karakucak Güreşleri ve Yayla Şenlikleri güreş severleri bir araya getirdi. Bir çok pehlivanın katılarak ter döktüğü güreşlerde adeta nefesler tutuldu. Sırık kebaplarının pişirildiği şenlikte kazanlar dolusu keşkek etkinliğe katılanlara ikram edildi. 

25 boyda 278 sporcunun katılımıyla gerçekleşen güreşlerde baş pehlivanlık kategorisinde karakucak güreşleri altın kemerli baş pehlivanı Samsunlu Yalçın Sözen birinci, Balkan şampiyonu Mehmet Can Kaya ikinci olurken, Mustafa Cebeci ile Arif Güler üçüncülüğü paylaştı. Basalti kategorisinde ise Kemalcan Avcı birinci, Faruk Bafralı ikinci, Sadık Kuzu ve Doğancan Ergin ise üçüncü oldu.

Ayrıca güreşlerde TOKİ Şehit Fatih Erer Spor Kulübünden başpehlivanlık kategorisinde Arif Güler, başaltı kategorisinde de Kemalcan Avcı ve Faruk Bafralı, antrenörler Adil Yiğit ve Mustafa Yiğit ile  birlikte toplam 25 sporcu Kulüp Başkanı Necip Tekin önderliğin de organizasyona katılarak Sinop'u ve kulübü başarıyla temsil etti. Bu arada Çalkıldak Karakucak Güreş Ağalını ise CHT Demir-Çelik sahibi Cahit Tarakçı kazandı.

Esenler Sinoplular Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Enver Tabakoğlu, güreş ve şenliklere iştirak eden herkese teşekkür etti.

 

Editör: Mustafa Usta