Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ve Sinop Üniversitesi işbirliğiyle "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

SAADET PARTİSİ ERFELEK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇAKIR, PROJELERİNİ AÇIKLADI SAADET PARTİSİ ERFELEK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇAKIR, PROJELERİNİ AÇIKLADI

Uğur Mumcu Meydanı'nda, düzenlenen sergide 15 Temmuz darbe girişimin 7. yılı dolayısıyla Sinop’ta görev yapan yerel medya temsilcilerince çekilen bazı fotoğraflar yer aldı.

Vali Erol Karaömeroğlu, serginin açılışında yaptığı açıklamada; “Ülkemiz, tarihinin en acımasız, hain ve alçak fetö darbe girişimini 15 Temmuz 2016 gecesi yaşamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti, liderliği, dik duruşu, milletimizin cesareti ve destansı kahramanlığı ile 16 Temmuz 2016 günü yeni ve güçlü bir Türkiye sabahına uyandık. Bu şanlı uyanışın ve destansı zaferin tarihi olan 15 Temmuz 2016 Direnişinin 7. Yıl dönümünü İlimizde çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinlikler kapsamında Sinop Üniversitesi ve 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan, 15 Temmuz gecesinde yaşananları unutmamak, gelecek nesillere unutturmamak adına, Yerel Basın Mensuplarımızın o gün çektikleri fotoğrafları burada sergiliyoruz.” Dedi.
 

 


 

Editör: TE Bilisim