SİNOP LEZZETLERİ KİTABI VATANDAŞLARLA BULUŞTU SİNOP LEZZETLERİ KİTABI VATANDAŞLARLA BULUŞTUSinop’ta bir esnaf, 1 Mayıs işçi bayramına dikkat çekmek için işletmesine pankart astı

Sinop küçük sanayi sitesinde hizmet veren oto lastik işletme sahibi Hasan Üçüncüoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı olması sebebiyle işletmesine “1 Mayıs İşçi Bayramı ise asıl tatil bizim hakkımız. 1 Mayıs’ta kapalıyız” yazılı pankart astı.

Sinop küçük sanayi sitesinde hizmet veren oto lastik işletme sahibi Hasan Üçüncüoğlu, baba mesleğini devam ettirdiğini belirterek; “Baba mesleği bizim. Baba ocağı. Babam iş verenimiz oluyor. Onun kanaatiyle böyle bir karar aldık. Arkadaş ortamında sohbet ederken, çay içerken “1 Mayıs işçi bayramı yaklaştı. Memurların, kamu işçilerine tatilken biz de emekçiyiz, biz de emekçiyiz. Bedenimizle çalışıyoruz. Neden bizim için tatil olmasın?” dedik. Bu manada bir farkındalık oluşturmak istedik ve kapatma kararı aldık. Fakat dükkanı kapatmakla olmuyor. İnsanlar dükkanı kapalı gördükleri zaman “Neden kapalı?” diye arıyorlar. Bu nedenle pankart hazırladık. En azından kapalı olmasının sebebinin ne olduğu görülsün istedik. Diğer esnaf arkadaşlarımızdan da olumlu tepkiler aldık.” diye konuştu.


 

Editör: Mustafa Usta