Sinop İl Özel İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hayata geçirilen geri dönüşüm projesi kapsamında Sıfır Atık belgesi almaya hak kazandı.

Sinop Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Cem Levent Yücel, “Projemiz hem dünyada hem de ülkemizde çok önem arz eden bir proje, atıklarımızın ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması büyük önem arz ediyor. Hem ekonomi açısından hem de çevre kirliliğini önlenmesi açısından İl Özel İdaremizin almış olduğu bu belgenin önemli bir niteliği var. Kendilerini tebrik ediyoruz.” diyerek Sıfır Atık Belgesini Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl’a takdim etti.

“Şehirdeki hizmetin aynısını kırsalda da gerçekleştireceğiz”

SİNOP MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU SİNOP MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU

Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, köylere her türlü hizmeti götürmek için yoğun çaba harcadıklarını ifade ederek “Şehirdeki hizmetin aynısını kırsalda da hayata geçirmek için katı atık toplamayı da vazife ediniyoruz.  İl Özel İdaremiz; Kırsal kesimde temizlik hizmetlerini genişleterek çevre bilincinin arttırılması ve doğal yaşamı korumayı ön planda tutuyor. Yeni konteynırların dağıtımıyla birlikte, köy sakinlerine daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşama imkânı sunarak vatandaşlarımızın refahını arttırmayı ve Sinop için değer üretmeyi sürdürüyoruz. Projemize katkı ve destekleri için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Valimiz Sayın Dr. Mustafa Özarslan, Milletvekilimiz Sayın Dr. Nazım Maviş’e teşekkürlerimi arz ediyorum.” diye konuştu.

“Dünyaya örnek bir proje”

Sinop İl Özel İdaresini tebrik ederek açıklama yapan Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ise; “İl Özel İdaresinin köylerde çok çeşitli görevleri var. Bu görevlerden bir tanesi de kırsaldaki köylerimizin evlerinden çıkan atıkları geri dönüşüm noktasına ulaştırmak. Sıfır Atık Projesinin arkasındaki temel amaç israf etmemek, ihtiyacımızın üzerinde tüketmemek, tüketiliyorsa da bunu tekrar kullanmak amaçlı geri dönüşüme kazandırmak. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerin himayelerinde, dünyaya örnek bir proje olan Sıfır Atık Projesi; bütün illerimizde, bütün kamu kurum ve kuruluşlarında, bütün yönetim birimlerinde uygulanmakta. İl Özel İdaremizin bütün hizmet binalarında bu Sıfır Atık Projesinin uygulanmasından dolayı bu belgenin verilmesi takdire şayan. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarına örnek olması açısından da bu belge bizim açımızdan önemli. Genel Sekreterimizi ve Özel İdaremizin bütün çalışanlarını tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Mustafa Usta