SİNOP İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ERSİN YAMAN OLDU SİNOP İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ERSİN YAMAN OLDUSaadet Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Barbaros Baltacı, parti stantlarını kaldırmak isteyen Belediye yönetimini eleştirerek "Keyfi bir uygulama" dedi.

Başkan Adayı Barbaros Baltacı gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün saat 11.30 sıralarında standımızda çalışma yaparken Sinop Belediyesi zabıtaları buraya geldiler. Standımızı kaldırmak istediklerini söylediler. Biz de zabıtaya standımızın yasal olarak kurulduğunu, Sinop Valiliğine stant kurulmasıyla alakalı bilgi verildiğini, siyasi partiler yasasına göre de stant kurmak için herhangi bir izine gerek olmadığını söyledik. Bir yazı istedik ben şu konuda çok üzüldüm. Sinop Belediyesi ekipleri bize “bize yukarıdan telefon açıldı burayı kaldıracağız” diye bir şey söylediler. Bir belediyecilik anlayışında bir resmi yazı olur bununla alakalı bir yazışma olur. Biz de bunun keyfi bir uygulama olduğunu buna müsaade etmeyeceğimizi söyledik ve Saadet partisi olarak Saadet Partisinin Belediye Başkan Adayı olarak standımızı kaldırtmayacağımızı söyledik. Daha sonra buraya Emniyet görevlileri de geldi ve standı kaldırtmadık” dedi.

Keyfi bir uygulama olduğunu ve durumu kınadıklarını belirten Baltacı, “Biz Saadet Partisi olarak yasal olmayan hiçbir şey yapmadık, yapmayacağız. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim bize Zabıtayı gönderenler Sinop’ta kanunsuz bir sürü afiş ve çalışma var. Kimse bunlara bakmıyor. Nedense konu Saadet Partisi olunca bu ilk uygulamada değil daha önce de birkaç tane uygulama olmuştu Saadet Partisi hiçbir şekilde sindiremezler biz hak, hukuk çerçevesinde yasal, kanuni olarak hakkımız neyse sonuna kadar savunacağız ve koruyacağız” diye konuştu.

Editör: Mustafa Usta