SİNOPLU SARISOY'A TFF'DE ÖNEMLİ GÖREV! SİNOPLU SARISOY'A TFF'DE ÖNEMLİ GÖREV!Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, gazetecilerin çok önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini ifade etti.

Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, basının önemine değindi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Taşdemir, basın mensuplarıyla tokalaşarak, haberciliğin önemine dikkat çekti. 

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gazetecilerle bir araya gelen Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, bu özel günde sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyor muhabbetle ve saygıyla selamlıyorum. Gazetecilik, kamuoyunun haber alma hakkının karşılanması ve doğru bilgilendirilmesi noktasında demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak öne çıkmaktadır. Demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle ilkeli şekilde çalışan gazeteciler, toplum için önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Siz değerli basın mensuplarımız, bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirerek toplumumuzun aydınlanmasına katkı sağlıyorsunuz. Sinop Üniversitesi olarak, gazetecilerin şehrimiz ve ülkemiz için barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesindeki öneminin farkındayız. Ve değerli çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Basın mensupları, toplumun sesidir. Bu rolünüzü üstlenirken gösterdiğiniz özveriye şahitlik etmek, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Değerli Basın Mensupları, Bu vesileyle, sizlerin fedakarlıklarını, mesleki özverinizi ve demokrasimize katkılarınızı bir kez daha takdir etmek isterim. Sizlerle bir araya gelerek bu özel günü paylaşmak, bizim için büyük bir onurdur. Toplum adına önemli görevleri yerine getiren, mesai gözetmeksizin çalışan tüm gazetecilerimize teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu nice meslekî yıllar geçirmenizi temenni ediyorum. Tüm katılımcıları en kalbi duygularla selamlarken, ebediyete intikal eden değerli basın mensuplarını da rahmetle yad ediyorum.” Dedi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, açıklamalarının ardından Sinop Üniversitesi ile ilgili bilgiler verdi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Editör: Mustafa Usta