SİNOP’TA "AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ" YÜRÜYÜŞÜ SİNOP’TA "AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ" YÜRÜYÜŞÜSinop’ta, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında yaklaşık 150 özel öğrenci ve aileleri için piknik programı düzenlendi.

Sinop Spastik Çocuklar Derneği ve Özel İlkevim Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından Sinop Akliman Mesire alanında düzenlenen etkinliğe özel bireyli öğrenciler ve aileleri katıldı. Etkinlikte öğrenciler ve aileleri ip atlama, çuval yarışı, ok atma gibi oyunlarla vakit geçirdi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Özel İlkevim Rehabilitasyon Mekezi Personeli Elif Dinç, “Bugün, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle engelli çocuklarımızla birlikte piknik düzenledik. Hem Zafer Bayramını kutlayalım hem de hep birlikte bugünü güzelleştirelim dedik. Bizim için çok güzel bir etkinlik oldu. Bedensel, zihinsel, işitme, otizm gibi bir sürü engel grubuna tabi olan çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte bugünü geçirmeye çalışıyoruz. Ben onların çok güzel eğlendiklerini düşünüyorum. Çünkü hepsinin sosyalleşmesi için böyle etkinlikler her zaman gerekiyor. Kısıtlı süreler var bizim için. Bugün ilçelerde dahil olmak üzere tüm öğrencilerimiz işin içinde. İlçe köylerinden gelenler de oldu. Bugünleri özenle çeken ailelerimiz ve çocuklarımız oluyor. Bugünün hem çocuklara hem de ailelerine güzel bir anı olduğunu düşünüyorum.” İfadelerine yer verdi.


Editör: Mustafa Usta