Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ve Sinoplu gazetecilerle bir araya geldi.

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, “Bugün bizleri 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti olarak ağırladınız. Çalışmalarımız kapsamında ziyaretlerimize başladık. Uzunca bir zamandır CHP Örgütleri, kongre süreçlerinde olduğu için siyasi faaliyetler içerisindeydi. 1 yıldır aktif ve dinamik olan CHP kadroları, 24 Aralık’ta yaptığımız ön seçim sonrası sokakta büyük bir teveccühle, coşkuyla karşılandığını gördük. Partili yurttaşlarımızın ve vatandaşlarımızın yerel yönetimlere yönelik bir umudu var. Buradaki beklentileri çok yüksek. Uzun zamandır yaşanan ekonomik sıkıntılar derinleşmiş durumda. Bunlarla ilgilide talepleri aldık ve kentin geleceğine yönelik planlarımızla ilgili bilgilerimizi verdik. Kaynağı nasıl yaratacağımızı ve çözüm önerilerimizi paylaşıyoruz. Siz basın mensupları sayesinde de bunları daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz. 31 Mart’a kadar çalışmalarımız devam edecek. Yurttaşlarımızın büyük bir teveccühü ile 31 Mart’ta seçimleri kazanarak. Bu bayrağı tekrar burada dalgalandırmak ve daha yukarı taşımak için mücadele edeceğiz. 2019 yerel seçimlerindeki 4 bin 900’lük oy farkını daha da yukarlara çıkartacağız.” Dedi.

AYDIN GROUP KUYUMCULUK HİZMETE AÇILDI AYDIN GROUP KUYUMCULUK HİZMETE AÇILDI

Ardından konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Samet Bayrak; “Kongreler süreciyle il ve ilçe yönetimlerimizi oluşturduk. İl başkanımızla beraber ön seçim yapacağız sözünü vermiştik ve bunu tuttuk. Gerçekleştirilen Ön seçimde Metin Bey %44’e yakın bir oy oranıyla seçildi. Bu kapsamda seçim çalışmalarımıza hemen başladık. Bundan sonra da yaptığımız programlar dahilinde de çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Daha sonra konuşan CHP Sinop İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya; “Bu kenti basınımızla ve halkımızla beraber yöneteceğiz demiştik. Yine verdiğimiz sözlerden birini tuttuk ve ön seçimimizi yaptık. Üyelerimizin takdiri ile Sayın Metin Gürbüz’ü üyelerimizin oylarıyla İl Belediye Başkan Adayımız olarak belirlemiş olduk. Ön seçimlerin hemen ardından çalışmalarımızı programladık. Bilindiği gibi son üç dönemdir, CHP’li belediyeler yönetiyor Sinop’u. Önümüzdeki dönemde de Sayın Metin Gürbüz, bir dönem daha CHP bayrağını Sinop Kalesinde dalgalandırmaya devam edecek. Birlikte iyi bir çalışma programı oluşturduk. Uyumlu şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hem belediye meclis üyesi sayımızı arttıracağız. Hem de İl Genel Meclisi Üyesi sayımızı arttırarak şehirde daha etkin, daha çok söz sahibi olan parti konumuna geleceğiz. Sinop’ta 1 Nisan sabahı en çok belediyeye sahip parti biz olacağız. Bu inanç ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam etmeyi sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Son olarak konuşan Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ise; “CHP ekibinin yeni belediye başkan adayı ile birlikte cemiyetimizi ziyareti bizleri sevindirdi. Belediyeciliğin nelerden etkilenip, etkilenmediğini yakında tarihimizde gördük. Örneğin, korona döneminde, sokağa çıkma yasaklarının da patlak verdiği yaklaşık 2 yılımız bununla geçti. Belediyeciliğin birçok alanda 2. Plana itelenmek zorunda kalındığı dönemlerdi bunlar. Aynı zamanda Türkiye’de yaşanan belki yüz yılın en büyük depreminin sadece deprem bölgesini vurmadığını, gelirler bakımından, belediye gelirlerinin neredeyse yarı yarıya düştüğü bir dönemi de yaşadık. Bunu da mevcut Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın ve CHP’nin bir şansızlığı olarak görüyorum. Belediyeciliğin tam anlamıyla yerine getirilebileceği, salgın hastalıklardan ve felaketlerden umarım önümüzdeki dönemlerde fazlaca karşılaşmayız. Seçilen hangi parti olursa olsun, umarım enerjisini bu şehre harcayabilir. Bu ziyaretten dolayı herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz’ün yanı sıra, Eşi Özlem Gürbüz, İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya, Merkez İlçe Başkanı Samet Bayrak, Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer, Merkez İlçe Başkanı Filiz Güdük ve partililer katıldı.

Editör: Mustafa Usta