SİNOP’TA KONTROLDEN ÇIKAN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI SİNOP’TA KONTROLDEN ÇIKAN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

Merkez Valisi Güngör Azim Tuna 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Daha önce Çanakkale, Eskişehir ve Şanlıurfa Valilikleri yapan 21 Haziran 2017’de Resmî Gazete ’de yayımlanan valiler kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Güngör Azim Tuna, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cengiz Demirel ve cemiyet üyesi basın mensuplarını ziyaret etti. Ziyarette Başkan Demirel’e kitap hediye eden   tuna Sinop gündemini değerlendirip, basın mensuplarıyla sohbet etti.

15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Tuna’ya çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

GÜNGÖR AZİM TUNA KİMDİR?

1986 yılında 
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Kulu Kaymakam Vekilliği, GündoğmuşUzundere Kaymakamlıkları Kars Vali Yardımcılığı, Cihanbeyli Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkan Danışmanlığı ve Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 12 Mart 2011 tarihli ve 1484 sayılı Bakanlar Kurulu kararnamesi ile Çanakkale Valisi olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır. 8 Mayıs 2013 tarihinde Çanakkale valiliği görevinden Eskişehir valiliği görevine atanmıştır. 1 Haziran 2016 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine, 21 Haziran 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanmıştır.

Ayrıca,
Güngör Azim Tuna’nın Sinop Belediye Başkan Adayı olarak anketlerde adının geçtiği belirtildi.

Editör: Mustafa Usta