SİNOP’TAKİ AKRABA CİNAYETİNDE TATBİKAT SİNOP’TAKİ AKRABA CİNAYETİNDE TATBİKATSinop’ta yaşayan 74 yaşındaki Aziz Kiraz; “Oğlumu Samsun’a tedaviye göndermek için esnaflardan para yardımı aldım. Çocuğum için sağdan soldan çabalayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 7 bin küsür lira para yeter mi? Ev kirası, elektriği, suyu, doğalgazı, evin ihtiyacı, Pazar masrafı derken para yetmiyor. Geçinmek çok zor. Ben kimseden utandığıma para isteyemiyorum.” Dedi.

Sinop’ta yaşayan ve kan düşüklüğü rahatsızlığı bulunan 74 yaşındaki Aziz Kiraz, oğlunun da hastalığı olduğunu belirtti. Oğlunu her hafta Samsun’a tedaviye göndermek zorunda kalan Kiraz, maddi durumu yeterli olmadığı için yardımsever vatandaşlardan ve devletten destek bekliyor.  Aziz Kiraz, şöyle konuştu.  

“Bende kan düşüklüğü var. Samsun’a tedaviye gidip geliyorum. Oğlumun hastalığı ise beyinden. Tedavinin neticesine göre doktor durumu tam olarak açıklayacak. Her hafta Samsun’a gidip geliyor. Oğlumun hanımı tekstilde çalışıyor. Evde oğluma bakacak kimse olmadığı için yanımıza aldık bizimle birlikte yaşıyor. Onunda evi kirada, benim de evim kirada. Benim emekli maaşım 7 bin küsür lira. Sağdan soldan yardımlarla idare etmeye çalışıyoruz. Oğlumu Samsun’a tedaviye göndermek için esnaflardan para yardımı aldım. Çocuğum için sağdan soldan çabalayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 7 bin küsür lira para yeter mi? Ev kirası, elektriği, suyu, doğalgazı, evin ihtiyacı, Pazar masrafı derken para yetmiyor. Geçinmek çok zor. Ben kimseden utandığıma para isteyemiyorum. Ben böyle bir şeye alışkın değilim. Baştakiler bizi hep unuttukları için emeklilerden özür dilemelerini istiyorum.  3-5 lira maaş artışıyla bizi açlığa sefalet ettiler. Biz asgari ücretin üstünde maaş alıyorduk, şimdi asgari maaşın altında düştük. Bu kadar mağdurluk olmaz. Oğlan her hafta Samsun’a hastaneye  taksinin arkasında yatarak gidiyor. Otobüs ile gidemiyor. Taksi parayla gidiyor. Her gidişinde her haftada bin 500 liraya yakın masrafı var. Ben her hafta maaş almıyorum. Bir yerlerden para bulup gönderiyorum.”

Editör: Mustafa Usta