SİNOP’A KUPAYLA DÖNDÜLER SİNOP’A KUPAYLA DÖNDÜLERAK Parti Gerze İlçe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yüksek’in seçim irtibat bürosu Gerze’nin Otogar mevkiinde mehter marşlarıyla açıldı.

Açılış öncesi Mehteran Takımı tarafından gösteri düzenlendi. Ayrıca vatandaşlara lokma tatlısı ve çay ikram edildi. Açılış öncesi AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt ve Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yüksek tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

İlçe Başkanı Kurt burada yaptığı konuşmada; “Yapılan kamuoyu yoklamaları ve halkın yoğun isteği üzerine AK Parti Belediye Başkan Adaylığına Sayın Hüseyin Yüksek layık görülmüştür. Kendisini tebrik ediyor, sonuna kadar yanında olacağımızı söylemek istiyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden geçen dönem aday olmak suretiyle iktidarla buluşturan Sayın Cevat Şensoy Beyefendiye ve çalışma arkadaşlarına bizi iktidarla buluşturma fırsatı verdikleri için buradan teşekkür ediyorum. Dedi.

AK Parti Gerze Belediye Başkan Adayı Yüksek ise konuşmasına, parti teşkilatına ve katılımcılara teşekkür ederek başladı. Yüksek konuşmasında; “8 senedir sizlerle aynı coğrafyanın kaderini yaşayan bir hemşehriniz olarak siz hangi duygularla muhatap olduysanız bende o duygulara muhatap oldum. Gerze İstanbul’ un Ankara’nın bir ilçesi değil, Gerze hepimizin, bugün bu alanı dolduran tüm hemşehrilerimizin. Baba ocağı dediğimiz ana kucağımızdır dolayısıyla biz burada siyaset yaparken politik cümleler değil gerçek olanları ortaya koymakla mükellefiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısa bir zaman önce AK Parti Gerze Belediye Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızla kısa bir görüşmemiz oldu ve kendisine Gerze ile ilgili hayallerimi, düşüncelerimi ve projelerimi anlattım. Söylediği cümle şuydu: “Hüseyin, seni az veya çok tanırım, girişken, tuttuğunu koparan bir adamsın. Zaten bu anlattıklarını yapacaksın diye seni aday olarak koyuyorum. Git ve seçimi al, benim Gerze halkıma hak ettiği hizmeti hiçbir suretle kaçınmadan ver. Dedi. Allah beni size mahcup etmesin.” Diye konuştu.

Büyük bir aşkla Gerze’ye hizmet edeceğini işaret eden Yüksek; Bu sokaklarda yürürken başımı öne eğdirecek en ufak bir hareket yaptırmasın. Sizlerle paylaştığım bütün projeleri yapma azmi içerisinde olacağım. Ben çok doğru bir adamım, lafı çok eğip bükerek konuşmam. Sizin umutlarınızı, hayalleriniz boşa çıkarırsam kanım kurusun, eğer sizin güler yüzünüzün solması benden sebep olursa ben bu memleketi terk ederim. Onun için müsterih olun, bu yolda beraber yürüyeceğiz." dedi.

Program, konuşmalar ardından kurdele kesimi ile devam etti. Başkan Adayı Yüksek ve İlçe Başkanı Kurt, kurdele kesimi ardından katılımcıların tebriklerini kabul etti. Program çekilen fotoğraflar ardından son buldu.

3B86De61 A1C3 49A7 A94F 021Ff3Ed631F666F9314 80A6 4D99 B1C4 E646E5Afbb2D42735A99 83C0 45Ca 9Ddf F260B4F6F9E0A7E1Cee6 Fadb 45Cc Bd8A 3E1Cc313897F

Editör: Mustafa Usta