Bayramda Elektrik Tüketimi Türkiye’de 2023 yılına göre %2,6 Oranında Azalırken YEDAŞ’ın Hizmet Bölgesinde %7 Oranında Arttı

TFF’NİN SİNOP İL ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR TFF’NİN SİNOP İL ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR

YEDAŞ’ın Ramazan Bayramı Elektrik Tüketim Analizine göre, Samsun, Ordu, Çorum, Sinop ve Amasya’da bu yıl bayramın ilk 3 günlük elektrik tüketimi, geçen yılki bayramın ilk 3 günlük elektrik tüketimine göre %7 oranında artış göstererek, 40 bin 267 megawatsaate ulaştı. Bayramın 3. günü olan 12.04.2024 tarihinde ise, 14 bin 100 megawatsaatle bayramın en yüksek elektrik tüketimi gözlemlendi. İl bazlı değerlendirildiğinde, elektrik tüketimi, geçen yılki bayram dönemine kıyasla, Samsun ilinde %6,7, Ordu ilinde %8, Çorum ilinde %5, Sinop ilinde %7,5 ve Amasya ilinde %6,6 oranında arttı.

Bayram tatilinin 9 gün olması sebebiyle geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da özellikle kırsal bölgelerde nüfus artışı olabileceğini öngören YEDAŞ bayram öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlamıştı. 5 bölgede 659 arıza onarım personeli, 241 araç ve 73 nöbetçi amir ile bayram tatili boyunca hizmet veren YEDAŞ, 7/24 çağrı merkezi desteği ile de müşterilerinden gelen talepleri karşıladı.

Müşteri Memnuniyeti Her Zaman Önceliğimiz

YEDAŞ Genel Müdürü Yunus Emre BİLGİ, “Bayram tatili sebebiyle Anadolu’nun pek çok bölgesinde olduğu gibi, hizmet verdiğimiz şehirlerde de hareketlilik gözlemlendi. Yaşanabilecek yoğunluğu ön görerek bayram öncesi yaptığımız hazırlıklar sayesinde bu süreci sorunsuz bir şekilde atlattık. Yer yer yaşanan arızalara saha personellerimizi yönlendirerek, ilgili yerlere müdahalelerimizi sağladık.” Dedi.

Bayramın ilk 3 günü planlı kesintilerin de askıya alındığını belirten Yunus Emre BİLGİ, “Bayramda müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için, sunduğumuz elektrik dağıtım hizmetinin her zaman olduğu gibi kaliteli ve kesintisiz olmasına özen gösterdik” diye ekledi.

Editör: Mustafa Usta