SİNOP’TA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇAKAL TELEF OLDU SİNOP’TA OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇAKAL TELEF OLDUSinop’un Ayancık ilçesinde “12 Mart İstiklal Marşı’mızın Kabulü ’nün 103. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinlikleri kapsamında ilkokullar ve ortaokullar arasında “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma” yarışması düzenlendi.

Sinop’un Ayancık İlçesinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. MYO konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe İlçe Kaymakamı Recep Hasar, belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda lise öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında birinci olan eser okundu. İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşı'nın TBMM tarafından kabulünü anlatan tiyatro oyunu ve oratoryo seyircileri ilgiyle izlendi. Duygulu anların yaşandığı programda, İlkokullar arası İstiklal Marşı'nı on kıtası birden okuma yarışması birincisi sahne aldı. Öğrencilerin performansı katılımcılardan tam not aldı.

Programın sonunda yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Editör: Mustafa Usta