CHP Eski İl Başkan Yardımcısı Av. Aykut Cem Yalçınkaya CHP Sinop İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop İl Başkanlığında 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan il kongresi öncesi başkan adayları belli oluyor. CHP eski İl Başkan Yardımcısı Av. Aykut Cem Yalçınkaya CHP Sinop İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. 

CHP Sinop İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Avukat Aykut Cem Yalçınkaya; "Bugüne dek üstlendiğim hiçbir görevde sorumluluktan kaçmadım. Aktif siyasete başladıktan sonra, kendime bu örgütün en aktif, en çalışkan neferi olma hedefi koydum. Bu hedef doğrultusunda da çok çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum ve her zaman devam edeceğim. Bu doğrultuda, yapılacak olan İl Kongresinin ardından, sizlerin de desteği ile göreve gelmemiz halinde de 81 il içerisinde en çalışkan il başkanı olacağıma ve yol arkadaşlarım ile birlikte en çalışkan il yönetimi olacağımıza da, ekibim adına hepinizin önünde söz veriyorum. Hiçbir zaman umudunu kaybetme ve mücadeleden vazgeçme lüksü olmayan bizler, size güzel günlerin sözünü veriyoruz. Sizlere şeffaf bir biçimde çalışan, üyelerinin alınan kararlardan haberdar olduğu, düzenli olarak üyelerinin fikirlerinin alındığı ve karar alma sürecine dâhil olduğu bir yönetimin sözü veriyoruz! Emin olun ki, 15 Ekim tarihinde yapılacak kongrenin ardından göreve gelmemiz halinde bizlerin sözleri ile icraatları hiçbir zaman çelişmeyecek!
Sizlere görev süremiz boyunca, partimizin gireceği bütün seçimlerde aday belirleme yöntemi olarak önseçimi uygulayacağımıza ve bu yöndeki adımları gecikmeksizin atacağımıza dair söz veriyoruz!
Sizlere partimizde bir daha asla bir idari boşluğun olmayacağının sözünü veriyoruz! Emin olun 15 Ekim’den itibaren İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri olarak, örgütümüzle birlikte daima sahada olacağız. Gerek milli bayramlarda, gerek partimizin kuruluş yıldönümlerinde, gerekse seçim çalışmalarında; il başkanı da, il yönetimi de alanlarda olacak, hiç kimsenin gözü; il başkanını da il yönetimini de asla aramayacak! 'Ben varsam Parti var' diyenlerin değil, 'Biz diyebilenlerin yönettiği bir örgüt sözü veriyoruz.
Biz sizlere Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında, 6 okumuz doğrultusunda, kuruluş değerlerimize uygun bir siyasi anlayışın sözünü veriyoruz.” Dedi.

Açıklamalarına şu şekilde devam eden Yalçınkaya; “Biliyorsunuz önümüzde bir yerel seçim var. Son yerel seçimlerde kaybettiğimiz Gerze, Dikmen ve Erfelek ilçelerimizi mutlaka geri alacağız. Sinop ve Ayancık belediyelerimizi oylarımızı artırarak bir kez daha kazanacağız. 9 ilçemizin tamamında, kendi adaylarımızla iddialı bir biçimde seçimlere katılacağız. Bunun yanı sıra, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri sayımızı arttırıp sandalye çoğunluğunu ele geçirerek, birinci parti konumuna gelmek için çaba sarf edeceğiz, çok çalışacağız. Bizler bu konuda geçmişten bu yana bütün yerel seçim sonuçlarının analizini yaparak, üretilmesi gereken politikalar konusunda ilçe ilçe bir ön çalışmayı tamamlamış olarak, sizlerin karşınıza çıkıyoruz. Bunlarla birlikte kentimizi ilgilendiren Çevre, Doğa, İnsan Hakları ve Hayvan Hakları konularında da Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte etkin bir mücadelenin içinde olacağız. Konuşmamın başında da bahsettiğim gibi benim de bir çocuğum var. Hem onun, hem Sinop’un bütün çocuklarının, hem de gelecekte doğacak bütün çocukların hakkını savunmak için, ilimizde ve ülkemizde kurulması planlanan Nükleer Santrallere karşı kararlı mücadelemizi bütün vatandaşlarımızla birlikte el birliğiyle sürdüreceğiz. Sadece il merkezimizin ve ilçe merkezlerimizin değil; köylerimizin sorunlarıyla da ilgilenecek, Sinop’un bütün köylerinde ve bütün mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla birlikte el ele kol kola yürüyecek, sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz. Sağlık emekçilerinin, kamu personelinin, işçinin, mesleklerini icra yaparken sansüre uğrayan basın emekçilerinin haklı mücadelelerinde de yanlarında olacağız.
Biz inanıyoruz ki, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Örgütü yapılacak kongreden daha güçlü, daha kararlı ve daha dinamik bir şekilde çıkacaktır. Yapılacak olan kongrede ben ve ekip arkadaşlarım, bütün partililerimizin, partimize gönül veren herkesin desteğini istiyoruz. Bugün yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor; çeşitli sebeplerden ötürü yanımızda olamayıp desteklerini belirten ve kalpleri burada bizlerle olan bütün dostlarımızı da saygıyla selamlıyorum. Partimizin ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi 'Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar!” ifadelerine yer verdi.

KARADENİZ BÖLGESİNİN EN BÜYÜK ORMAN DEPOSU, AYANCIK’TA İNŞA EDİLDİ KARADENİZ BÖLGESİNİN EN BÜYÜK ORMAN DEPOSU, AYANCIK’TA İNŞA EDİLDİ

 

 

Editör: Mustafa Usta