AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Karasu Deresindeki ıslah çalışmalarının başlayacağını duyurdu. Yapılacak olan ıslah çalışması ile Havalimanı başta olmak üzere; Sinop Üniversitesi Kampüsü, cezaevi, öğrenci yurtları, 25 ev ve 650 dekar tarım arazisi taşkınlardan korunacak.

Islah çalışmalarına ilişkin açıklama yapan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, “Sinop’un önemli bir sorununa  da neşter vurulduğunu ifade etti.

Birçok Kamu Kurumu, Konut ve Tarım Arazisi Taşkınlardan Korunacak

Maviş, 465 Milyon 465 Bin TL ihale bedeliyle sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapılan projeyle, bölgedeki birçok kamu kurumu, konut ve tarım arazisi için taşkının sona ereceğini söyledi.

Sinop’ta meydana gelen şiddetli yağışların, özellikle Sinop Havalimanı ve Üniversite Kampüsünün yer aldığı Akliman Mevkiinde su baskınlarına neden olduğunu kaydeden Maviş, “Bu baskınlardan Havalimanımız başta olmak üzere üniversite kampüsümüz, cezaevimiz ve bölgedeki konutlarımız da olumsuz etkileniyordu. Bu gerekçeyle DSİ tarafından Erfelek ilçesine kadar uzanan Karasu Deresindeki ıslah çalışmalarının ilk etabını Havalimanı ve Üniversitemizin de içinde bulunduğu Akliman Mevkiinden başlatıyoruz” dedi.

SİNOP'TA ÇIKAN YANGINDA 5 EV ZARAR GÖRDÜ SİNOP'TA ÇIKAN YANGINDA 5 EV ZARAR GÖRDÜ

Projenin ihale sürecinin tamamlanarak sözleşmesinin imzalandığını ve yer tesliminin yapıldığını duyuran Maviş, “Bu gerçekten Sinopumuz için çok önemli bir çalışma. Başta Havalimanı olmak üzere; Sinop Üniversitesi Kampüsü, cezaevi, öğrenci yurtları, 25 ev ve 650 dekar tarım arazisini taşkınlardan koruyacağız, su baskınlarını tamamen ortadan kaldıracağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Editör: Mustafa Usta