SİNOP’TA YANGIN: ÇAM AĞAÇLARI ZARAR GÖRDÜ SİNOP’TA YANGIN: ÇAM AĞAÇLARI ZARAR GÖRDÜ

Sinop Valiliği himayelerinde Sinop Üniversitesi koordinesinde yürütülecek olan 3. Yaş Üniversitesi pazar günü yapılacak tanıtım programıyla start alıyor.

3. Yaş Üniversitesi; Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir ve paydaş kamu kurumların temsilcilerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapılacak imza töreni sonrası hayata geçirilerek, 60 yaş ve üzeri bireylere önemli fırsatlar sunacak.

Tören sonrası Vali Dr. Mustafa Özarslan ve protokol üyeleri yüz yüze başvuru yerleri Hükümet Konağı önü ve İskele Meydanı Şehir Kulübü önünde açılan başvuru masalarına giderek ilk kayıtları alacak.

3. Yaş Üniversitesi ile 60 yaş ve üzeri bireylerin ilgilerini çeken konularda öğrenmeye devam etmelerini teşvik etmek ve kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

3. Yaş Üniversitesi, Şehir ve Üniversite Arasında Köprü Kuruyor

3. Yaş Üniversitesi şehirdeki yaşamla üniversite deneyimini bir araya getirerek toplumsal kaynaşmayı teşvik etmek amacıyla önemli bir köprü olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, bu adımın şehir ile üniversite arasındaki ilişkileri güçlendireceğini ve her iki tarafın da birbirinden öğreneceği çok şey olduğunu vurguladı. Ayrıca, yaşlı bireyler için yeni öğrenme fırsatları sunarak yaşlı nüfusun topluma daha fazla katkı sağlamasına yardımcı olacağına inandığını söyledi.

Bu sayede bilgi ve deneyimlerin aktarılması teşvik edilerek, hem şehir sakinlerine hem de üniversite topluluğuna büyük fayda sağlanacak.

Ayrıntılı bilgiye https://ucuncuyas.sinop.edu.tr/adresinden ulaşabilirsiniz.

Editör: Mustafa Usta