Döviz Kurları
  • Bist :
  • Altın :
  • Dolar :
  • Euro :
Sinop Hava Durumu
Karla Karışık Yağmurlu Sıcaklık : 6°C / 3°C Durum : Karla Karışık Yağmurlu
Bu haber 01 Aralık 2016 17:26:00 Tarihinde eklenmiştir. 3188 Defa Okundu.

İŞ İMKANI VE BAŞLARINI SOKACAK EV İSTİYORLAR!

Erfelek Soğulcalı köyü Kıran Mevkiinde babadan kalma ahşap evde kışı geçirmeye çalışan aile iş imkanı ve başını sokacakları sıcak bir ev imkanı istiyor.

İŞ İMKANI VE BAŞLARINI SOKACAK EV İSTİYORLAR!

Babası vefat ettikten sonra durumları iyice kötüye giden ailede anne 43 yaşındaki Gülşen Danacı iki ayda bir 500 tl dul maaşıyla geçinmeye çalışıyor. Ailenin astım hastası ve işitme cihazıyla duyan oğlu Ufuk Danacı’ya ilçede hiçbir yerde iş bulamıyor. Liseyi Açık öğretimden tamamlamaya çalışan evin kızı 26 yaşında Çiğdem Danacı mevsimlik işlerle evlerini geçindirmeye çalıştığını ifade ederek devletten ve işadamlarından iş talep ediyor.

Derme çatma evlerinde su tesisatı bile bulunmadığını belirten 26 yaşındaki Çiğdem Danacı, “Mart-Nisan aylarında salep işlerinden, Temmuz ile Eylül arasında mantar ve kestane işlerinden geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Kış geldiğinden herhangi bir geçim kaynağımız kalmıyor zaten. Evimizde elektriğimiz var, suyumuzu kuyudan çekiyoruz. Yaz aylarında su sıkıntımız oluyor. Belediye’ye bağlı suyumuz gelmiyor evimize. Biz kendi çabalarımızla suyumuzu taşıyoruz. Biz devletimizden yardım bekliyoruz. Ellerini uzatıp bize bir iş imkanı sunmalarını bekliyoruz. Babamız vefat etti, annemiz de hasta. Elimizden bir şey gelmiyor. Daha önce temizlik görevlisi olarak çalışmıştım, aynı zamanda açıktan eğitimime devam ediyorum. Ama ilçemiz küçük bize iş vermiyorlar” diye belirtti.

Astım hastası ve işitme engeli bulunan 20 yaşındaki Ufuk Danacı ise, “Daha önce hayvancılık, salep, mantar ve kestane işleri ile uğraştım. Yani yaptığımız işler sezonluk işler. Sonbaharda ve kış aylarında çalışamıyorum, zaten astım hastasıyım çok ağır işlere giremiyorum. Bir gelirimiz yok, devletten yardım bekliyoruz. İyi bir ortam, iyi bir hayat, iyi bir yaşam geçirmek istiyoruz. Bir işimiz olsa çalışırız, elimiz ayağımız tutuyor çok şükür. Eğer bize iş imkanı sunulursa Sinop’ta olmasını tercih ederiz. Çünkü kışın buraya ulaşım çok zor oluyor, yollar kapanıyor. Ben lise mezunuyum aynı zamanda açık öğretimden ilahiyat okuyorum.” dedi.

Çocuklarına sahip çıkmaya çalışan anne Gülşen Danacı, “Eşim vefat ettikten sonra çocuklarım işsiz kaldı. Kar yağdığı zaman yollar kapanıyor, açmıyorlar yolları. Çocuklarıma kurulu düzenli bir iş istiyorum. Oğlumun kulağında da işitme cihazı var, aynı zamanda astım hastası. Şimdiden sonra tek beklentim devletten çocuklarıma iş imkanı.” dedi.

Aileye iş imkanı sağlayabilecek gönüllü işadamlarının 0543 959 43 10 numaralı telefonla aileye ulaşabilecekleri belirtildi.

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
04:01
Güneş
05:40
Öğle
12:45
İkindi
16:31
Akşam
19:37
Yatsı
21:08

Anket

Tümü