Döviz Kurları
  • Bist :
  • Altın :
  • Dolar :
  • Euro :
Sinop Hava Durumu
Karla Karışık Yağmurlu Sıcaklık : 6°C / 3°C Durum : Karla Karışık Yağmurlu
Bu haber 01 Aralık 2016 13:49:13 Tarihinde eklenmiştir. 1694 Defa Okundu.

ORTAOKUL VE LİSELİ ÖĞRENCİLER EFENDİMİZİN İZİNDE

Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan, her sınıftaki Ortaokul ve Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilecek.

ORTAOKUL VE LİSELİ ÖĞRENCİLER EFENDİMİZİN İZİNDE

Siyer-i Nebi Yarışmasına Sinop'tan 1000 öğrenci başvuru yapmış ve 1600 kitap öğrenciler tarafından alındığı öğrenildi.Yarışma başvurularının 4 aralığa devam edeceği, sınavın 17 aralık cumartesi günü saat 11:00’da yapılacağı öğrenildi. Sınavda birinci olan gence 4 tam altın, ikinci olan gence 3 tam altın ve üçüncü olan gence de 2 tam altın hediye edileceği bildirildi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasının soruları ortaokul öğrencileri için, Türkçe tercümesini Mustafa Nuhoğlu’nun yaptığı “Peygamberimizin Hayatı” isimli kitaptan, lise öğrencileri için de Mustafa Soykök’ün “İnsanlığın Saadeti İçin Hz.Muhammed (sas)” isimli kitaptan hazırlanacağı öğrenildi.

Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce genç öğrencinin, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz’i (sav) daha da yakından tanıma fırsatı bulabileceği kaydedildi. Bu yarışmanın en güzel hediyesi Kutlu Nebi’nin karakterinden izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmak olacak. Yarışmanın organizasyonunda görev alacak olan gönüllüler için de en güzel mükâfat, böyle bir hayra vesile olabilmektir.

1-Siyer-i Nebi Yarışmasının Şartları Nelerdir?

Başvuru Koşulları

Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan, her sınıftaki Ortaokul ve Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilir.

Başvuru İşlemleri

Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler Kayıt Tarihleri arasında www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler.

Öğrenciler başvurularını, Kayıt Tarihinin son günü 4 Aralık saat 23:59 a kadar yapabileceklerdir.

Başvurular sadece elektronik ortamdan yapabileceklerdir.

Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda Şube Yöneticilerimizle ile irtibata geçilmelidir.

Başvuru Formu

İnternet üzerinden Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır. Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından öğrenci sorumludur. Başvuru formu yanlış dolduran öğrenciler Şubemiz ile irtibata geçerek ekleme / düzeltme / değişiklik işlemlerini Kayıt Tarihleri arasında yapmalıdırlar. Kayıt tarihleri dışında ekleme / düzeltme / değişiklik işlemleri yapılmayacaktır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bilgilerden öğrencilerin yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
04:01
Güneş
05:40
Öğle
12:45
İkindi
16:31
Akşam
19:37
Yatsı
21:08

Anket

Tümü