Döviz Kurları
  • Bist : 99.835
  • Altın : 244,17
  • Dolar : 5,7831
  • Euro : 6,5403
Sinop Hava Durumu
Karla Karışık Yağmurlu Sıcaklık : 6°C / 3°C Durum : Karla Karışık Yağmurlu
Bu haber 04 Kasım 2014 17:08:32 Tarihinde eklenmiştir. 1916 Defa Okundu.

Sinop'ta Tarihi Sergi

Sinop'ta Tarihi Sergi

Sinop Tarihi Cezaevinde 'Karadeniz-Roma Antikalığındaki Ahenk ve Çeşitlilik' adlı poster sergisinin açılışı gerçekleştirildi.Sinop İl Özel İdaresi Koordinasyonunda yürütülmekte olan Avrupa Birliği destekli 'Karadeniz-Roma Antikalığındaki Ahenk ve Çeşitlilik' adlı uluslararası proje kapsamında
7 farklı ülkeden gelecek olan bilim adamlarının katılımı ile proje dahilinde hazırlanan poster sergisinin açılışı 04 Kasım 2014 Salı günü saat 10.00'da Sinop Tarihi Cezaevi Çocuk Islah Evinde yapıldı.
Açılışa Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Sinop Başsavcısı Ömer Uysal, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Sinop İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Alpay, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, 7 farklı ülkeden gelecek olan bilim adamları, Kamu Kurum ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Sergide konuşan Köşger, Bugün Sinop tarihi bir gün yaşıyor. Sinop tarihinde çok önemli bir liman şehriydi. Karadeniz'in bir çok kıyıdaş ülkeleriyle ve hatta Akdeniz'in bütün kıyıdaş ülkeleriyle çok canlı ekonomik bağlantıları olan, çok canlı ticari bağlantıları olan, çok önemli bir liman şehri Sinop. Claire hanım az önce konuşurken kendisi ifade etti. Antik dönem Sinop'uyla ilgili doktora tezi yapmış Sinop o dönemde çok önemli bir ticaret limanı ve çok büyük bir şehir. Sinop bugün tekrar o
günlere bir başlangıç yapmanın startını veriyor.
Sinop tarihte hak ettiği potansiyeli tekrar yakalayacak önümüzdeki günlerde.
Romanya'yla, Ukrayna'yla, Kafkaslar'la ve Akdeniz'in bütün limanlarıyla tekrar ticari bağlantısını canlandıracak Sinop. Antik dönem Sinop'uyla ilgili bu sergide oldukça anlamlı bir çalışma. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. dedi.
Haber:Haber57/
Fatma Özen

Etiketler

Yorum Yap

Toplam 0 Kez yorumlandı.
Advert
Advert

Çok Okunanlar

Advert

Arşiv Arama

HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
Namaz Vakitleri
İmsak
05:02
Güneş
06:31
Öğle
12:53
İkindi
16:17
Akşam
19:03
Yatsı
20:24

Anket

Tümü